Trendy w biżuterii na 2022 r.

Już niebawem pozbędziemy się grubych okryć wierzchnich, czapek i szalików na rzecz lekkich narzutek i sweterków. Chętniej zaczniemy sięgać po kolorowe ubrania i dodatki, które dodadzą wiosennym stylizacjom charakteru. Do takich dodatków należy również biżuteria. Jakie są trendy w biżuterii na 2022 r.?

Jaką biżuterię będziemy nosić w 2022 roku?

W nadchodzącym sezonie śmiało możemy sięgać po biżuterię, która zdobyła popularność w ubiegłym roku. Nowe kolekcje biżuterii w wielu przypadkach kontynuują znane nam trendy, a przy tym chętnie nawiązują do klasycznych form i motywów. Oczywiście projektanci biżuterii starają się kreować również nowe trendy, ale to nie oznacza, że musimy natychmiast uzupełnić szuflady i szkatułki z biżuterią o kolejne błyskotki. Wystarczy, jeśli przeanalizujemy nowe trendy i wybierzemy z nich jeden lub dwa, które najbardziej przypadły nam do gustu. Ale o jakich trendach mowa?

Złoto w dużych ilościach

Do niedawna noszenie dużych ilości złota nie było postrzegane zbyt pozytywnie. O osobach, które sięgały po kilka złotych naszyjników, złote kolczyki i bransolety, mówiono, że obwiesiły się niczym choinka. Tymczasem w nowym sezonie złoto (również biżuteria pozłacana) będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Oczywiście pod warunkiem, że stworzone zestawy będą spójne pod względem kolorystycznym (ten sam odcień złota). W 2022 roku modne będzie jednoczesne noszenie wielu złotych łańcuszków, przy czym łańcuszki te powinny być delikatne i mieć różną długość. Kompozycja składająca się z wielu mocno połyskujących łańcuszków może zakryć niemal cały dekolt. Na pewno pięknie będzie komponować się z letnimi bluzkami i opaloną skórą.

Masywne łańcuchy

Omawiając trendy w biżuterii na 2022 r., nie sposób pominąć wszechobecnych łańcuchów. Trudno powiedzieć, skąd pochodzi moda na tego typu ozdoby, ponieważ łańcuchy niemal równolegle znalazły się w kolekcjach kilku różnych firm. Masywne łańcuchy z dużymi oczkami o prostym kształcie służą jako naszyjniki, bransolety, fragmenty kolczyków, ale i jako paski do malutkich biżuteryjnych torebeczek. Dzięki surowej formie, srebrne łańcuchy (zobacz włoska biżuteria srebrna) sprawdzają się zarówno jako dodatek do stylizacji damskich, jak i męskich.

Naturalne materiały

Biżuteria powstaje z różnych materiałów, ale z oczywistych względów kojarzymy ją przede wszystkim z metalami, na czele ze złotem, srebrem, stalą szlachetną i platyną. Jednakże w 2022 r. błyskotki z cennych kruszców będą musiały ustąpić nieco miejsca ozdobom wykonanym z naturalnych materiałów. Modne będą wszelkiego rodzaju plecionki z jedwabnych nici (w tym również zawieszki-chwosty) bransoletki i krótkie naszyjniki ze skóry, zdobienia w formie muszelek i piór. Wiosną i latem po raz kolejny dużą popularnością będzie cieszyła się biżuteria z bursztynami oraz innymi kamieniami naturalnymi.