Biżuteria na Walentynki

Prezent na Walentynki ma wyjątkowe znaczenie, ponieważ wręczany jest osobie, którą darzymy szczególnym uczuciem. W Walentynki nie kupujemy prezentów dla wszystkich członków rodziny, bliższych czy dalszych znajomych, a jedynie dla tej osoby, z którą tworzymy (lub chcielibyśmy stworzyć) związek. Prezent ma być wyrazem uczuć i zapewnieniem o trwałości relacji. W tej roli dobrze sprawdza się biżuteria zdobiona miłosnymi motywami. Biżuteria na Walentynki to dobry pomysł na prezent zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny.

Biżuteria jako synonim piękna

Nie wszystkie wyroby biżuteryjne możemy nazwać pięknymi, ponieważ nie każdemu podoba się to samo, nie wszystko wpisuje się w powszechnie uznawane kanony piękna. Niemniej jednak biżuteria znacznie bardziej kojarzy się z pięknem, aniżeli ze zwyczajnością czy brzydotą. Biżuteria jest cenna, wartościowa, pięknie błyszczy, podkreśla urodę. Dlatego dla wielu jest synonimem piękna. Piękna, którym chcielibyśmy obdarzyć ukochaną osobę. Walentynki to świetna okazja do wręczania pięknych prezentów. O ile na gwiazdkę czy urodziny możemy podarować coś przydatnego, praktycznego, o tyle w Walentynki nie wypada dawać takich prezentów. Oczywiście biżuteria również może być przedmiotem przydatnym, pozwalającym na dopracowanie codziennej stylizacji, ale jeśli nie będzie nadawała się do noszenia na co dzień, absolutnie nic złego się nie stanie.

Biżuteria na Walentynki – jak kupować?

Prezent na Walentynki to wyraz troski i miłości, a więc należy wybierać go z sercem. Kupujemy to, co uważamy za pięknie i nadające się na tę okazję, ale jednocześnie bierzemy pod uwagę gust osoby obdarowywanej. Zwróćmy uwagę, czy lubi biżuterię minimalistyczną, czy masywną i bogato zdobioną, czy częściej sięga po przedmioty ze złota, czy ze srebra (w tym przypadku świetnie sprawdzi się włoska biżuteria srebrna). Nie bez znaczenia jest też kolorystyka kamieni. Uważa się, że osoby o chłodnym typie urody lepiej wyglądają w bieli, błękitach czy fioletach, natomiast reprezentanci ciepłych typów urody, powinni sięgać po kolory żywe, intensywne, takie jak czerwień, pomarańcz, soczysta zieleń.

Biżuteria zdobiona miłosnymi motywami

Właściciele i pracownicy sklepów z biżuterią zauważają, że w okresie poprzedzającym Walentynki znacznie wzrasta sprzedaż przedmiotów zdobionych motywami miłosnymi. Dużą popularnością cieszy się biżuteria grawerowana, na której widnieją napisy w języku polskim lub angielskim oznaczające miłość i wieczność. Biżuterię mogą zdobić również rysunki w postaci serduszek i innych symboli miłosnych. Sporym zainteresowaniem cieszą się również naszyjniki, bransoletki, a nawet kolczyki z zawieszkami w kształcie serc, znaków nieskończoności, złączonych symboli Wenus i Marsa itd. Biżuteria na Walentynki zdobiona miłosnymi symbolami odpowiednia jest zarówno dla par małżeńskich z długim stażem, jak i dla tych, którzy dopiero rozpoczęli związek. Walentynki to dla wielu wyjątkowy dzień w roku, bo stanowi okazję do tego, by się zatrzymać i przyjrzeć swojemu związkowi, docenić to, o czym być może na co dzień zapominamy.