Zawieszki zwierzęta

Modna biżuteria – zawieszki zwierzęta

Przeglądając katalogi modowe i propozycje stylizacji odpowiednich na dany sezon, z łatwością zaobserwujemy, po jaką odzież chętnie sięgają styliści i jakimi dodatkami urozmaicają starannie przygotowane stroje. Na tej podstawie można stwierdzić, że nadal dużym zainteresowaniem cieszą się motywy roślinne i zwierzęce, a w tym zawieszki zwierzęta.

Wzory zwierzęce na ubraniach i dodatkach

O popularności motywów zwierzęcych świadczą zarówno wizerunki zwierząt umieszczone na odzieży, zawieszki zwierzęta, zdobiące naszyjniki i bransoletki, jak i wzory zwierzęce na skórzanych paskach, butach i torebkach.

Wężowa skóra, panterka, cętki czy pasy zebry największym zainteresowaniem cieszą się późnym latem i wczesną jesienią, kiedy to butelkowa zieleń, brązy i kolor pomarańczowy zaczynają dominować na ulicach, stopniowo wypierając jaskrawe letnie barwy. To oczywiście nie oznacza, że po motywy zwierzęce nie możemy sięgać latem, czy w środku zimy. Wystarczy zwrócić uwagę na to, jakie zwierzę znajduje się na ubraniu. Zimowa odzież zdobiona jest poprzez wizerunki niedźwiedzi polarnych, pingwinów czy reniferów, natomiast na letnich ubraniach pojawiają się zwierzęta morskie (ryby, delfiny, rekiny, ośmiornice, rozgwiazdy itd.), a także zwierzęta żyjące w dżungli.

Jeśli chodzi o dodatki, takie jak buty czy torebki, tutaj częściej mamy do czynienia z imitacją skóry zwierząt, aniżeli ich wizerunkiem. Takie dodatki świetnie współgrają zarówno z codziennym, niezobowiązującym strojem, stylizacją biurową, jak i kreacją wieczorową.

Motywy zwierzęce a biżuteria

Jeśli chodzi o motywy zwierzęce w branży jubilerskiej, szerszego omówienia wymaga temat zawieszki zwierzęta, a zwłaszcza zawieszki Nomination zwierzęta. Zanim jednak przejdziemy do tego zagadnienia, warto pokrótce wspomnieć o kolorowej biżuterii letniej, zdobionej chwostami i rozmaitymi piórkami. Ptasie pióra zdobią koczyki i naszyjniki na odsłoniętych szyjach i dekoltach. Doskonale komponują się z gładkimi koszulkami, zwiewnymi sukienkami, a nawet z białą koszulą połączoną z dżinsowymi szortami. Natomiast jeśli chodzi o bransoletki, piórka i chwosty nie są zbyt wygodne, dlaczego częściej możemy spotkać się z muszelkami, które również świadczą o popularności motywów zwierzęcych.

Zawieszki zwierzęta – bransoletki komponowane

Bransoletka i zawieszka to duet idealny, dlatego nierzadko sprzedawane są łącznie, jako całość. W sklepach jubilerskich możemy nabyć również samą zawieszkę, dzięki której w prosty sposób odmienimy wygląd bransoletki. Mowa tu zarówno o zawieszkach nawlekanych na cieniutką bransoletkę, zawieszkach przypinanych za pomocą karabińczyków, jak i zawieszkach wpinanych bezpośrednio w obręcz bransoletki, a co za tym idzie – wpływających zarówno na jej wygląd, jak i rozmiar. Najbardziej reprezentatywnym przykładem ostatniej kategorii są zawieszki z kolekcji Nomination Composable.