Bransoletka różowe złoto

Bransoletka różowe złoto – dla kogo?

Niektóre osoby preferują biżuterię złotą, inne srebrną, ale są i takie, które wolą sięgać po ozdoby w nieco mniej klasycznych, ale nadal szlachetnych odcieniach. Z tego powodu sporym zainteresowaniem cieszy się stal szlachetna, a także białe i różowe złoto. To ostatnie podoba się zwłaszcza płci pięknej. Nic dziwnego – kolczyki czy bransoletka różowe złoto prezentują się jednocześnie wytwornie i dziewczęco.

Jak powstaje różowe złoto?

Złoto do produkcji biżuterii występuje w różnych odcieniach, w zależności od proporcji metali, jakie znalazły się w złotym stopie. Biżuterii nie wytwarza się bowiem z czystego złota, a ze stopu, w skład którego wchodzą dodatkowe substancje, dzięki którym biżuteria zyskuje wyższą wytrzymałość.

Złoto różowe, podobnie jak złoto białe, nie występuje naturalnie w przyrodzie. Różowy odcień uzyskuje się właśnie dzięki dodatkom innych metali, w tym przypadku miedzi. Miedź to metal o łososiowo-różowej barwie. Dodając ją do złotego kruszcu, otrzymamy stop o lekko różowym zabarwieniu. Nie chodzi o to, by całkowicie zmienić kolor złota i otrzymać intensywnie różowy stop, ale delikatny odcień, nazywany właśnie różowym złotem.

Modna bransoletka różowe złoto

Biżuteria z różowego złota powróciła do łask po wielu latach lekceważącego traktowania. W przeszłości zdarzało się, że traktowano ją jako produkt gorszej kategorii i nie dawano wiary, że rzeczywiście została wykonana z cennego kruszcu. Natomiast dziś bransoletka różowe złoto absolutnie nie kojarzy się z tandetnymi, staroświeckimi ozdobami. Przeciwnie – zachwyca swoją barwą i blaskiem. Biżuteria z różowego złota wygląda stylowo i nowocześnie, dlatego sięgają po nią kobiety w każdym wieku.

Z różowego złota wytwarza się kolczyki, pierścionki i łańcuszki, ale szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się bransoletki. Być może wynika to z faktu, że bransoletki nie są biżuterią noszoną blisko twarzy, dlatego nie trzeba martwić się, czy różowe złoto pasuje do karnacji, koloru włosów czy barwy tęczówki.

Nowoczesne bransoletki z różowego złota

Mogłoby się wydawać, że w temacie biżuterii powiedziano już wszystko. Tymczasem projektanci błyskotek nieustannie podejmują wysiłki, by w sklepach z biżuterią mogły pojawić się nowe kolekcje. Stawiają na innowacyjne formy, ciekawe zdobienia i niebanalną kolorystykę. Niezwykle oryginalnie wygląda zwłaszcza biżuteria z różowego złota. To ciekawy sposób z jednej strony na podkreślenie modnego wyglądu, a z drugiej – nadanie charakteru codziennej stylizacji.

Bransoletka różowe złoto – dla kogo?

Po bransoletki z różowego złota mogą sięgać kobiety w każdym wieku, niezależnie od statusu materialnego i zajmowanego stanowiska. Prawdą jest jednak, że najmocniej taką biżuterią zainteresowane są młode kobiety. Różowa barwa pięknie współgra z młodzieńczymi, niezobowiązującymi stylizacjami i podkreśla urodę. Jeśli do kompletu z bransoletką dobierzemy kolczyki lub wisiorek, rozświetlenie cery gwarantowane.