Kolczyki labizu

Kolczyki srebrne – czy to dobry pomysł na prezent?

Biżuteria zajmuje wysoką pozycję w rankingach najlepszych prezentów rocznicowych, gwiazdkowych czy urodzinowych. Biżuteria to synonim piękna i bogactwa, dlatego sprawdza się jako upominek na każdą okazję. Jedyne, o czym należy pamiętać, to właściwy dobór biżuterii na prezent, bo nie każdemu wypada wręczyć kosztowną kolię, łańcuszek z zawieszką w kształcie serca, pierścionek z diamentem czy kolczyki srebrne.

Jak wybrać biżuterię na prezent?

Kolczyki labizu

Wiele zależy od tego, kogo zamierzamy obdarować i z jakiej okazji kupujemy prezent. Upominek w postaci biżuterii może odzwierciedlać relacje łączące dwie osoby, być symbolem miłości, przyjaźni i partnerstwa. Jeśli jednak kupujemy prezent dla dalszych krewnych lub kolegów z pracy, powinien to być przedmiot nieco bardziej zwyczajny, niewywołujący jednoznacznych skojarzeń. Może to być klasyczna bransoletka albo wyrób biżuteryjny pełniący jednocześnie funkcję użytkową. Do tej grupy należą wszelkiego rodzaju breloki, spinki do mankietów i krawatów, ramki na zdjęcia itd.

Biżuteria dla bliskiej osoby

Zdecydowanie łatwiej jest kupić biżuterię dla bliskiej osoby, ponieważ na ogół znamy jej upodobania i potrafimy określić typ urody. Na ogół nie chodzi też o to, by kupić przedmiot niewywołujący żadnych skojarzeń, neutralny, a taki, który będzie sposobem na wyrażenie uczuć. Pod uwagę należy wziąć również okoliczności wręczania prezentu. Przykładowo w ramach prezentu gwiazdkowego można wręczyć naszyjnik lub bransoletkę zdobioną świątecznymi zawieszkami, a na rocznicę ślubu kupić łańcuszek z zawieszką w kształcie serca albo bransoletkę z napisem love.

Biżuteria na prezent – złoto czy srebro?

Złoto od wieków uznawane jest za metal cenniejszy od srebra. Wysoka cena kruszcu idzie w parze z tym, jak złoto postrzegane jest w społeczeństwie. Złoto to symbol bogactwa, dostojeństwa, elegancji. Nie bez powodu pierścionek zaręczynowy i obrączki ślubne przyjmują (najczęściej) złotą barwę. Warstwą złota pokrywa się też naczynia liturgiczne. Mimo to srebro nie powinno być traktowane jako metal gorszej kategorii. Jest tańsze, być może nieco mniej efektowne, ale nadal cenne i piękne, nadal pozwala na stworzenie wytwornej biżuterii. Obdarowanie kogoś biżuterią ze srebra absolutnie nie jest w złym guście. Kolczyki srebrne komponowane, bransoletka ze srebra czy delikatny naszyjnik świetnie sprawdzą się jako prezent dla partnerki, mamy czy przyjaciółki.

Kolczyki srebrne jako pomysł na prezent

Kolczyki wykonane ze srebra sprawdzą się w przypadku kobiet, które nie lubią złotej biżuterii. Niektóre osoby unikają noszenia złotych ozdób, uznając je za zbyty strojne, zbyt mocno rzucające się w oczy. Poza tym złoto pasuje przede wszystkim kobietom o ciepłym typie urody. W przypadku kolczyków, czyli biżuterii noszonej blisko twarzy, należy zwrócić szczególną uwagę na reprezentowany typ kolorystyczny. Kolczyki srebrne będą odpowiednie dla kobiet o niebieskich lub szarych oczach, jasnej cerze, włosach w kolorze popielatego lub ciemnego blondu. Chcąc kupić kolczyki srebrne, zwracamy uwagę również na to, jakiego rodzaju biżuterię nosi osoba, którą chcemy obdarować. Być może preferuje kolczyki wkrętki albo kolczyki koła. A może warto podarować jej nieco bardziej okazały model, który będzie mogła nosić na specjalne okazje?