zawieszki na bransoletki

Jakie zawieszki na bransoletki?

Bransoletka to wyrób biżuteryjny, którego wygląd jesteśmy w stanie w prosty sposób odmienić, kupując efektowne zawieszki. Zawieszki na bransoletki dostępne są zarówno w salonach jubilerskich oferujących wyroby własnej produkcji, jak i w sklepach, które zajmują się sprzedażą biżuterii pochodzącej od różnorakich producentów. Wybór na ogół jest na tyle szeroki, że każdy jest w stanie znaleźć zawieszkę pasującą do jego bransoletki, zarówno jeśli chodzi o materiał i kolorystykę, jak i charakter zdobień.

Modne zawieszki do bransoletek

Oczywiście nie każda bransoletka musi być wyposażona w zawieszkę, bowiem niektóre modele najlepiej prezentują się bez dodatkowych błyskotek. Jeśli mamy do czynienia z grubą bransoletą, która ściśle przylega do nadgarstka, zawieszka niekoniecznie będzie do takiej biżuterii pasować. Natomiast delikatne bransoletki łańcuszkowe, niektóre bransoletki koralikowe czy też ozdoby na nadgarstek wykonane z rzemyka lub skóry doskonale wyglądają w zestawieniu ze stylową zawieszką.

Najmodniejsze zawieszki wykonane są w całości z metalu szlachetnego, czyli złota klasycznego, złota różowego, srebra lub stali szlachetnej. Przymocowane są do krótkiego łańcuszka, na którego końcu znajduje się większe oczko – przez nie należy przewlec bransoletkę. Niekiedy zamiast łańcuszka możemy spotkać niewielki karabińczyk, który zdecydowanie ułatwia mocowanie zawieszki i sprawia, że można ją zamieścić w dowolnym miejscu bez konieczności wypinania innych elementów.

Metalowe zawieszki przybierają postać rozmaitych symboli, np. kwiatów, gwiazdek, serduszek, kluczy. Często spotykamy również symbole, które mają symbolizować szczęście, np. podkowę, czterolistną koniczynę, słonia z uniesioną trąbą itp. Niekiedy zdarza się, że takie modne zawieszki na bransoletki są dodatkowo zdobione grawerunkiem lun kamieniami.

Zawieszki na bransoletki łańcuszkowe

Wybór zawieszki do  bransoletki łańcuszkowej jest stosunkowo prosty, ponieważ do klasycznej, pozbawionej jakichkolwiek ozdób bransoletki, pasuje właściwie wszystko. Warto jedynie pamiętać, by zawieszka była wykonana z tego samego materiału, co łańcuszek, tj. jeśli dysponujemy bransoletką złotą, kupujemy złotą zawieszkę, a jeśli nasz bransoletka ma kolor srebrny, wybieramy równie srebrzystą zawieszkę. To sprawi, że kompozycja na nadgarstek będzie spójna, poza tym czyszczenie i pielęgnowanie takiej biżuterii nie przysporzy żadnych problemów.