Złote bransoletki damskie

Złote bransoletki damskie

Biżuteria ze złota stała się symbolem elegancji i dobrobytu. Przez wieki dostępna była niemal wyłącznie dla kobiet o wysokim statusie społecznym. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej – po złote wyroby biżuteryjne może sięgnąć właściwie każdy. Złota biżuteria stała się powszechnie dostępna, a jej ceny, zwłaszcza jeśli chodzi o złote bransoletki damskie w minimalistycznym stylu, delikatne łańcuszki czy kolczyki wkrętki, przestała wprawiać w osłupienie. Prawdą jest jednak, że biżuteria ze złota wciąż kojarzy się z klasą i elegancją w znacznie wyższym stopniu, aniżeli srebrne wyroby biżuteryjne. Przykładowo pierścionek zaręczynowy i obrączki ślubne niemal zawsze są wyrobami ze złota.

Inwestycja w złoto

Złoto i srebro to metale szlachetne znane i wykorzystywane od niepamiętnych czasów do produkcji biżuterii, ale również naczyń czy sztućców. Nigdy jednak nie udało się zrównać ich wartości. Srebro jest metalem częściej występującym w przyrodzie, dlatego jego cena jest niższa. Natomiast poszukiwacze złota od zawsze budzili spore emocje, a ich przygody stały się inspiracją do powstawania wielu powieści czy filmów.

Złoto właściwie od zawsze zajmuje wysoką pozycję w hierarchii dóbr materialnych, choć bywały okresy, gdy metal ten był zdecydowanie tańszy. Dziś notowania złota są stosunkowo wysokie, a kupno tego metalu traktuje się jako lokatę długoterminową. Oczywiście w tym wypadku nie chodzi o inwestycję w biżuterię, a o sztabki i złote monety, niemniej zakup złotej biżuterii również traktuje się jako swego rodzaju zabezpieczenie na przyszłość. Złote bransoletki damskie, pierścionki czy łańcuszki zawsze się sprzedadzą, niezależnie od tego, w jakim stanie się zachowały.

Najmodniejsze złote bransoletki damskie

Jeśli chodzi o bransoletki ze złota, zdecydowanie najmodniejsze są delikatne bransoletki na łańcuszku. Mogą być ozdobione niewielkimi koralikami, również wykonanymi z tego metalu szlachetnego, bądź też subtelną zawieszką. Tego typu bransoletki odpowiednie są zarówno na co dzień, jak i od święta; pasują do każdej stylizacji i na każdą okazję. Śmiało można z nich tworzyć zestawy po kilka sztuk bądź też łączyć z klasycznym zegarkiem ze złotą tarczą.

Obok tego modne są pozbawione wszelkich zdobień złote bransolety o grubszym splocie. Takie ozdoby na nadgarstek uznaje się za klasykę gatunku, podobnie jak sztywniejsze bransoletki-obręcze. Złote obręcze bardzo często wysadzane są kamieniami szlachetnymi lub półszlachetnymi bądź też zdobione różnego rodzaju żłobieniami i grawerunkiem. Część z nich posiada zapięcie, inne zakłada się wsuwając przez dłoń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *