Bransoletki modułowe

Bransoletki modułowe – efektowna ozdoba na nadgarstek

Biżuteria to dla wielu osób stały element codziennego stroju. Oczywiście są i tacy, którzy na co dzień nie noszą żadnej biżuterii bądź ograniczają się do klasycznego zegarka i obrączki ślubnej. Niemniej nawet te osoby czasem mają potrzebę założenia efektownej biżuterii, która podkreśli charakter stylizacji przygotowanej na wieczorne wyjście ze znajomymi, uroczystość rodzinną czy też imprezę integracyjną w pracy. Zarówno ci, którzy bez biżuterii nie wychodzą z domu, jak i ci, którzy sięgają po nią tylko okazjonalnie, śmiało mogą postawić na bransoletki modułowe.

Bransoletki damskie i męskie

Wielokrotnie zdarza się tak, że przeglądając półki w sklepie z biżuterią lub katalogi salonu jubilerskiego, od razu jesteśmy w stanie stwierdzić, która biżuteria zarezerwowana jest dla pań, a która dla panów. Świetnym przykładem mogą być tutaj romantyczne wisiorki i długie, bogato zdobione kolczyki, które stanowią biżuterię typowo damską. Wyrobów biżuteryjnych przygotowanych z myślą o przedstawicielkach płci pięknej jest w sklepach zdecydowanie najwięcej, ale współcześni mężczyźni absolutnie nie powinni czuć się poszkodowani. Kolejne marki biżuteryjne tworzą serie biżuterii typowo męskiej bądź też modele uniwersalne, po którego mogą sięgać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Do tej ostatniej grupy śmiało można zaliczyć bransoletki modułowe.

Czym są bransoletki modułowe?

Bransoletki modułowe, jak sama nazwa wskazuje, to ozdoby na nadgarstek składające się z modułów (niekiedy możemy też spotkać się z nazwami link oraz klips). Połączone ze sobą moduły tworzą bransoletę, której długość i wygląd można dowolnie modyfikować. Jeśli chcemy skrócić bransoletkę noszoną przez mężczyznę i dostosować ją do potrzeb kobiety, wystarczy usunąć kilka modułów, a inne zastąpić linkami zdobionymi kobiecymi motywami.

Łączenie bransoletek w efektowną całość jest bardzo proste. Każdy, kto chce posiadać taką ozdobę na nadgarstek, powinien kupić bazę składającą się z kilkunastu klasycznych modułów oraz dodatkowo jeden, dwa lub kilka linków ze zdobieniami. Dzięki tym linkom możliwe jest tworzenie różnorodnych kompozycji (bransoletki modułowe nazywane są również komponowanymi) i personalizowanie biżuterii. Bransoletka modułowa to doskonały pomysł na prezent. Dzięki dobranym z rozwagą zawieszkom, może stać się upominkiem o wyjątkowym charakterze. Zawieszka z symbolem, krótkim napisem lub literą przywoła wspomnienia o minionych wydarzeniach i bliskich osobach.