Jaki rodzaj bransoletki wybrać?

Bransoletka to typ biżuterii, który może pełnić kilka funkcji. Podstawową jest oczywiście funkcja estetyczna  – bransoletka ozdabia nadgarstek i stanowi dodatek podkreślający charakter stylizacji. Jednocześnie jednak bransoletka może symbolizować przynależność do jakiegoś ugrupowania, pokazywać zaangażowanie w sprawy ważne społecznie (np. walkę z nowotworem). Może również pełnić funkcję praktyczną, co dzieje się w momencie, gdy na bransoletce widnieje symbol grupy krwi osoby, która ją nosi, a w przypadku dzieci – nr telefonu do rodziców. Dziś skupimy się jednak na bransoletkach typowo biżuteryjnych, po które najchętniej sięgają kobiety.

Najpopularniejsze rodzaje bransoletek

Bransoletki łańcuszkowe

W ostatnim czasie największą popularnością cieszą się delikatne łańcuszki z zawieszką. Wbrew pozorom nie jest to biżuteria nietrwała, ponieważ wiele zależy od materiału, z jakiego została wykonana. Prym wiedzie tutaj stal szlachetna, która w przeciwieństwie do złota czy srebra nie uczula i nie zmienia barwy. Bransoletki-łańcuszki mogą być również znacznie grubsze i pozbawione jakichkolwiek ozdób czy zawieszek. W takiej wersji przypadły do gustu również mężczyznom.

Bransoletki koralikowe

Bransoletki koralikowe to kolejny ponadczasowy typ biżuterii. Niezwykle subtelnie wyglądają zwłaszcza wtedy, gdy do ich wykonania użyje się kamieni szlachetnych i półszlachetnych o wyjątkowej barwie i połyku. Pięknie prezentuję się również bransoletki koralikowe z pereł. Kobiety chętnie sięgają zarówno po bransoletki w całości zdobionych kamieniami jednego rodzaju, jak i biżuterię składającą się z najróżniejszych koralików.

Bransoletki mankietowe

Po grube bransolety wykonane ze skóry lub zamszu najczęściej sięgają miłośniczki rockowego stylu. Bransoletki te zwykle występują w kolorze czarnym i brązowym i zdobione są połyskliwymi kamieniami i elementami ze srebra lub stali szlachetnej. Bransoletki mankietowe są biżuterią odważną, zdecydowanie rzucającą się w oczy, ale mimo to świetnie sprawdzają się zarówno na co dzień, jak i podczas wyjść wieczorową porą.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *