Biżuteria komponowana – bransoletki z wymiennymi elementami

Marki biżuteryjne coraz rzadziej koncentrują się wyłącznie na produkcji klasycznej biżuterii bądź też wyłącznie nowoczesnej i ekstrawaganckiej. Zamiast tego starają się łączyć te dwa punkty widzenia, dzięki czemu ich oferta trafia do szerszego grona odbiorców. Bardzo ciekawym połączeniem klasyki z nowoczesnością jest biżuteria komponowana, czyli taka, którą dzięki wymiennym elementom można modyfikować i dostosowywać do nastroju, ubioru czy okazji. Najpopularniejszym rodzajem tego typu biżuterii są bransoletki Composable – sztandarowy produkt włoskiej marki biżuteryjnej Nomination.

Personalizowana biżuteria

Jedną z popularnych metod personalizowania biżuterii jest grawerowanie. Grawerunek na obrączce ślubnej jest szczególną ozdobą, ale w przypadku naszyjników czy bransoletek świetnie sprawdza się także inna metoda personalizowania wyrobów biżuteryjnych. Jeżeli zdecydujemy się na zakup biżuterii komponowanej, w prosty sposób odmienimy jej wygląd, dokupując wymienny element z interesującym nas symbolem czy napisem.

Dzięki wymianie jednego lub kilku elementów, biżuteria przestaje być niczym niewyróżniającym się gadżetem, a staje się przedmiotem wyjątkowym, osobistym. Z tego powodu bransoletki komponowane są świetnym pomysłem na prezent. Z takiego upominku ucieszą się zarówno kobiety, jak i mężczyźni (oferta marki Nomination obejmuje również biżuterię męską).

Biżuteria komponowana – jak to działa?

W kolekcji Composable znajdują się zarówno gotowe bransoletki, jak i zestawy, z których można skomponować własną ozdobę na nadgarstek. Taki zestaw składa się z szeregu odpinanych elementów wykonanych ze stali szlachetnej: bazy z niewielkim logo Nomination oraz ozdobnych zawieszek. Elementy ozdobne na zawieszkach wykonane są z 18-karatowego złota, 9-karatowego różowego złota lub srebra 925, dodatkowo zdobione cyrkoniami, kryształami Swarovskiego, emalią i kamieniami naturalnymi.

Komponowanie bransoletki z wymiennymi elementami

Aby skomponować własną bransoletkę, należy zakupić wybranej długości bazę ze stali szlachetnej (jeden element bransoletki ma długość 0,9-1 cm, w ofercie znajdują się bazy składające się z 13, 15, 17 i 19 elementów) oraz dobrać do niej odpowiednią ilość ozdobnych zawieszek. Standardowa wielkość gotowej bransoletki odpowiada kompozycji osiemnastu elementów.

Jeżeli chodzi o podstawę bransoletki, dostępne są bazy w naturalnym odcieniu stali szlachetnej bądź pokrywane metodą PVD na kolor złoty, czarny czy niebieski. Można do nich dobrać zawieszki ozdobione dokładnie tym samym kolorem, dzięki czemu otrzymamy spójną i estetyczną kompozycję na nadgarstek. Biżuteria komponowana Nomination to jednak znacznie więcej niż estetyczna ozdoba. To sposób na wyrażenie siebie, swoich uczuć do innej osoby bądź uczczenie wyjątkowych chwil, które są dla nas ważne w tej chwili oraz tych, które dopiero nadejdą.