Jak zapakować biżuterię na prezent

Jak zapakować biżuterię na prezent?

Wśród najlepszych pomysłów na prezent, niezależnie od tego, czy jest to prezent świąteczny, urodzinowy, czy też wręczany na wyjątkową okazję, wymienia się biżuterię. Biżuteria to upominek jednocześnie piękny i użyteczny, pod warunkiem, że będzie w znacznym stopniu odpowiadał upodobaniom osoby obdarowanej. Dlatego też chcąc kupić biżuterię na prezent, warto wcześniej przyjrzeć się temu, jaką biżuterię nosi osoba, której chcemy sprawić przyjemność, jakie kolory podkreślają jej urodę itd. Jeśli decyzja odnośnie zakupu zostanie podjęta, konieczne będzie rozważenie, jak zapakować biżuterię na prezent.

Tradycyjne sposoby pakowania biżuterii

Większość sklepów z biżuterią sprzedaje wyroby w opakowaniach odpowiednich do przechowywania biżuterii, ale niestety niezbyt efektownych. Zwykle są to jednokolorowe pudełka i woreczki z logo marki biżuteryjnej lub logo sklepu. Zdarza się też, że sklep świadczy usługę pakowania biżuterii na prezent (zobacz tutaj) i na życzenie klienta przygotowuje gustowny, pięknie zapakowany podarunek. W przypadku zegarków, pierścionków zaręczynowych, kolii czy obrączek ślubnych wykorzystuje efektowne etui. Innego typu wyroby biżuteryjne pakowane są w pudełeczka o odpowiednim kształcie oraz torebki prezentowe.

Tradycyjne etui na biżuterię zazwyczaj wykonywane są z tworzywa sztucznego oklejonego warstwą miękkiego, eleganckiego materiału. Wewnątrz znajduje się miękka poduszeczka z otworami lub żłobieniami, w których umieszcza się wyroby biżuteryjne. Zdarza się też, że otrzymujemy biżuterię w opakowaniu drewnianym, ale nie każdy wyrób biżuteryjny można w takim pudełku długo przechowywać. Ponadto dużą popularnością cieszą się opakowania tekturowe oklejone ozdobnym papierem.

Jak zapakować biżuterię w domu?

Jak zapakować biżuterię, by sprawić radość bliskiej osobie? Okazuje się, że samo etui lub ozdobne pudełeczko ze sklepu z biżuterią nie zawsze jest wystarczające. Niekiedy przyda się też torebka lub papier prezentowy, wstążka oraz bilecik.

Pudełko na biżuterię można wykonać również samodzielnie, ozdabiając je kolorowym papierem, ozdobną tkaniną, malowidłami. Ciekawym pomysłem jest zastosowanie przezroczystej pokrywy, co pozwoli na podziwianie prezentu bez zaglądania do środka, ponadto będzie bardzo praktyczne. Chcąc założyć dany wisiorek czy bransoletkę, nie trzeba będzie zaglądać do kilku czy kilkunastu pudełek z biżuterią, a pożądany przedmiot szybko wpadnie w ręce.

Jeżeli biżuteria ma być prezentem na specjalną okazję, warto zapakować ją w taki sposób, by podkreślić charakter i rangę wydarzenia. Klasyczne opakowania sprawdzą się w każdej sytuacji, niemniej, jeśli kupujemy biżuterię dla dziecka w wieku komunijnym, dla siostry lub przyjaciółki, która urodziła dziecko, czy też dla babci, która obchodzi 80 urodziny, powinniśmy zwrócić uwagę na sposób pakowania, a więc m.in. wzór widoczny na torebce prezentowej czy też treść na bileciku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *