Jaką biżuterię na lato?

Wiosną, po miesiącach noszenia kurtek i płaszczy w ciemnych kolorach, w końcu możemy odsłonić to, co znajduje się pod spodem, poeksperymentować z kolorami i dodatkami do stroju. Im cieplej na dworze, tym łatwiej bawić się modą. W okresie letnim, kiedy odsłaniamy ręce, dekolty i nogi dużo radości sprawia zwłaszcza komponowanie zestawów biżuterii.

Jaka biżuteria sprawdzi się latem?

Wiele zależy od tego, gdzie i w jaki sposób spędzamy wakacje. Jeśli lato to okres pracujący, do tego w miejscu pracy obowiązują surowe zasady dotyczące ubioru, biżuteria będzie raczej subtelna i delikatna. Natomiast po pracy można poszaleć zarówno, jeśli chodzi o rozmiar biżuterii, jak i jej kolorystykę. Latem dużą popularnością cieszy się masywna, wyrazista biżuteria, która doskonale uzupełnia letnią stylizację. Nawet jeśli mamy na sobie zwykły, jednolity top i klasyczne szorty, dzięki ciekawej biżuterii wyglądamy modnie i interesująco.

Oczywiście ważne jest, by biżuteria, po którą sięgamy latem, została wykonana z materiałów wysokiej jakości. Biżuteria z metali nieszlachetnych może nie najlepiej znieść kontakt z potem, a w upalne dni pocimy się przecież szczególnie obficie. Poza tym latem stosujemy wiele kosmetyków do ciała, na czele z filtrami przeciwsłonecznymi i mgiełkami odświeżającymi, a składy tych kosmetyków mogą powodować powstawanie plam na biżuterii sztucznej.

Trochę inaczej należy podejść do kwestii kamyków i koralików wykonanych z tworzyw sztucznych, bo te latem sprawdzają się naprawdę dobrze. Kolorowe naszyjniki i bransoletki stanowią doskonałe uzupełnienie stylizacji w stylu etnicznym, doskonale łączą się również z kostiumami kąpielowymi.

Złoto czy srebro – jaka biżuteria na lato?

Lekko zaróżowiona, rozświetlona słońcem cera pięknie prezentuje się w otoczeniu złota, dlatego złote kolczyki i złote zawieszki na łańcuszkach o ozdobnym splocie będą latem najlepszym wyborem. Złota biżuteria nigdy nie wychodzi z mody i mogą ją nosić osoby w każdym wieku, zarówno te, które latem preferują klasyczną biel i beże, jak i ci, którzy każdego dnia tworzą szalone letnie stylizacje.

Dobry salon jubilerski oferuje szeroki wybór biżuterii złotej w różnorodnych wzorach. Dostępne są klasyczne złote pierścionki, złote zawieszki i bransoletki, a nawet ozdoby do włosów. Oczywiście poza klasycznymi motywami znaleźć można kolekcje znacznie bardziej nowoczesne, biżuterię nawiązującą do określonego okresu w roku. Skoro mamy biżuterię świąteczną, jest też biżuteria wakacyjna, czyli zdobiona zawieszkami w kształcie wakacyjnych motywów. Dominują rozgwiazdy, palmy, ananasy, a także motywy florystyczne.

Biżuteria wakacyjna – tworzenie zestawów

Latem częściej nosimy spięte włosy, a odkryte uszy i dekolty aż proszą, by ozdobić je ciekawą biżuterią w wakacyjnym stylu. Oczywiście może to być pojedynczy element, ale dobrze sprawdzą się również zestawy kilku różnych łańcuszków i bransoletek. Warto zadbać, by miały jednolity kolor i choć trochę podobny styl. Taki zestaw ożywia całą stylizację, poza tym pasuje zarówno do jednolitych ubrań, jak i kolorowych bluzek i sukienek.