Jaka biżuteria na lato

Jaka biżuteria na lato?

Nieodzownym elementem letniej stylizacji powinna być biżuteria. Dlaczego? Ponieważ latem odkrywamy ręce i dekolty, a ze względu na żar lejący się z nieba, chętniej związujemy włosy, odsłaniając w ten sposób uszy. Wymienione partie ciała świetnie wyglądają, gdy są ozdobione fantazyjną, wakacyjną biżuterią.

Wakacje w mieście – jaka biżuteria?

Zanim przejdziemy do omówienia biżuterii odpowiedniej na wyjazd wakacyjny, skupmy się na błyskotkach, które warto posiadać, jeśli planujemy spędzić wakacje w mieście. W miejscu pracy prawdopodobnie również rezygnujemy z długich rękawów (jeśli tylko dres code na to zezwala)
i stawimy na zwiewne bluzki i modne sukienki. Mamy zatem pole do popisu, jeśli chodzi o dodatki. Oczywiście biżuteria do pracy nie powinna być zbyt odważna, zbyt rzucająca się w oczy, zbyt kolorowa, ale to nie znaczy, że musi być nudna.

Latem świetnie prezentują się złote pierścionki i złote łańcuszki, które pięknie mienią się na słońcu i rozświetlają cerę. W ostatnim czasie szczególnie modne są zestawy składające się z kilku drobnych łańcuszków z malutkimi zawieszkami. Taka biżuteria to świetny wybór na lato, bo nadaje charakteru biurowej stylizacji, a ponadto doskonale komponuje się z opaloną skórą.

Jeśli lubimy małe kolczyki, latem możemy pozwolić sobie na wkrętki z motywami wakacyjnymi. Rozgwiazda, muszelka, kotwica – to malutkie symbole, które śmiało można założyć również do pracy. Nie muszą być błyszczące, wysadzane kamieniami czy zdobione szkiełkami – mogą to być w całości złote kolczyki. Do zestawu warto dobrać złote pierścionki i pasujący do nich manicure.

Włoska biżuteria na lato

Latem warto postawić na biżuterię dobrej jakości, najlepiej markową. Jeśli kupimy sztuczną biżuterię na bazarze albo w markecie, prawdopodobnie nie nacieszymy się nią zbyt długo. Latem zdecydowanie mocniej się pocimy, a w kontakcie z potem sztuczna biżuteria szybko traci kolor i blask. Odpadają też plastikowe oczka i szkiełka. Najlepszym wyborem jest zatem biżuteria markowe, np. włoska. Warto postawić chociażby na bransoletki Nomination, z których można stworzyć ciekawe, wakacyjne kompozycje.

Złote pierścionki, łańcuszki i bransoletki – wakacyjne motywy

Na wakacjach dobrze sprawdzi się biżuteria zdobiona typowo wakacyjnymi motywami. Może to być złota bransoletka z zawieszką w kształcie muszli albo kotwicy, pierścionek z oczkiem w kolorze morskiej wody albo bursztynu, łańcuszek z zawieszkami w kształcie słońca, kotwicy, delfinka itd. Po taką biżuterię prawdopodobnie nie sięgniemy w pozostałych częściach roku, dlatego przynajmniej w wakacje warto nosić ją możliwe często.

Oczywiście nie ma nic złego w tym, że będąc zagranicą, kupimy sobie na lokalnym bazarze ciekawą, kolorową biżuterię w stylu boho. Przeciwnie, taka biżuteria dobrze wygląda w zestawieniu z gładkim topem, a nawet ze strojem kąpielowym. Musimy być jednak świadomi, że jeśli chcemy intensywnie użytkować taką biżuterię, prawdopodobnie zużyje się po jednym sezonie. Inaczej wygląda to w przypadku biżuterii markowej.