Biżuteria panny młodej – jaką wybrać?

Maj to miesiąc matur i uroczystości komunijnych, ale jednocześnie miesiąc rozpoczynający sezon ślubny. W kolejnych miesiącach wesel odbywa się jeszcze więcej – sezon ślubny trwa nieprzerwanie od czerwca do października. Pary, które planują stanąć na ślubnym kobiercu jeszcze tego lata, mają w tej chwili pełne ręce roboty. Szczególnie dużo przygotowań muszą poczynić panie – wszystko po to, by w dniu ślubu prezentować się perfekcyjnie. Idealna sukienka, piękne, lecz wygodne buty, zadbana cera, modny makijaż i dobrze dobrana fryzura sprawią, że panna młoda będzie prawdziwą gwiazdą wieczoru. Oczywiście bardzo ważna jest również biżuteria panny młodej.

Jaką biżuterię wybrać na ślub?

Przede wszystkim nie musi to być biżuteria oferowana w salonach jubilerskich jako ślubna. Odpowiedni zestaw można stworzyć z produktów pochodzących z kilku różnych sklepów. Ważne, by biżuteria była w podobnym stylu i współgrała ze sobą pod względem kolorystycznym. Jeśli jednak przyszła panna młoda nie czuje się na siłach, by samodzielnie dobierać poszczególne błyskotki, może zdecydować się na gotowy komplet biżuterii ślubnej. Takie zestawy składają się zazwyczaj z naszyjnika i kolczyków, naszyjnika i bransoletki, albo trzech elementów jednocześnie. Zdarza się też, że w skład zestawu wchodzą ozdoby do włosów.

Biżuteria markowa czy sztuczna?

Z jednej strony wydaje się, że nie warto zbyt wiele wydawać na biżuterię ślubną, którą trudno będzie wykorzystać potem w codziennych zestawach, z drugiej zaś ślub jest na tyle wyjątkowym dniem w życiu, że zdecydowanie można pozwolić sobie na wybór kosztownych dodatków. Poza tym nieprawdą jest, że biżuteria ślubna nigdy więcej nie zostanie wykorzystana. Błyszczące kolczyki i kolia wysadzana kamieniami na pewno przydadzą się podczas innych większych uroczystości, imprez rodzinnych czy balu, na którym obowiązują wytworne kreacje.

Zwróćmy również uwagę, że podczas wesela panna młoda cały czas jest w ruchu, cały czas ktoś porywa ją do tańca. Jeśli założy biżuterię sztuczną, istnieje ryzyko, że produkt szybko ulegnie zniszczeniu i nie przetrwa całego wieczoru. Tymczasem biżuteria markowa jest wykonana z ogromną dbałością o detale, trwała. I doskonale prezentuje się na zdjęciach, nawet w znacznym powiększeniu. Poza tym jest wspaniałą pamiątką z uroczystości ślubnej.

Złote kolczyki, złote bransoletki, złote zawieszki

Złoto jest kruszcem cenniejszym od srebra, a biżuteria złota przez lata uważana była za lepszą, bardziej wartościową, bardziej ozdobną. Ale zestawy na ślub bardzo często wykonane są ze srebra lub stali szlachetnej wysadzanej srebrzystymi kamieniami, bo taka kolorystyka pasuje do większości sukien ślubnych. Jeśli jednak panna młoda nie zakłada śnieżnobiałej sukni, a śmietanową, do tego reprezentuje ciepły typ urody, śmiało może postawić na złote kolczyki i złoty naszyjnik. Z ilością biżuterii nie należy jednak przesadzać – jeśli suknia jest zabudowana pod samą szyję, być może nie warto w tym miejscu dokładać kolejnych błyskotek.