Biżuteria wysokiej jakości – polecane marki

Inwestycja w biżuterię wysokiej jakości zawsze się opłaca. Jeśli będziemy o nią odpowiednio dbać, zachowa piękny wygląd na długie lata – nierzadko będą z niej mogły korzystać kolejne pokolenia. Piękną, a jednocześnie trwałą biżuterię, najlepiej kupować w sprawdzonych miejscach, na przykład w sklepach z biżuterią oferujących wyroby produkcji włoskiej.

Biżuteria włoska uznawana jest za jedną z najlepszych na świecie

Kupując markową biżuterię, mamy pewność, że została wykonana ze starannie wyselekcjonowanych materiałów i z ogromną troską o detale. Marek biżuteryjnych na świecie jest całe mnóstwo, a wśród nich wiele takich, które rzeczywiście wybiły się na szczyt. W gronie najbardziej cenionych producentów biżuterii prym wiodą marki włoskie. Doskonale reprezentują to, co nazywamy włoskim szykiem. Biżuteria jest elegancka i wytworna, a z drugiej strony nadaje się do łączenia z codziennymi stylizacjami. Zdecydowanie podkreśla charakter stroju, jak i urodę – rozświetla cerę, podbija barwę tęczówki, pomaga optycznie poprawić kształt twarzy.

Biżuteria wysokiej jakości to taka, która dobrze znosi intensywne użytkowanie. Niektórzy mogą pochwalić się pokaźną kolekcją biżuterii i tym, że często lubią wymieniać błyskotki, przez co codziennie noszą coś innego. Ale są tacy, którzy każdego dnia zakładają ten sam wisiorek, tę samą bransoletkę czy zegarek. Łatwo wywnioskować, że wybierana przez nich biżuteria musi być trwała. Produkty włoskich marek, takich jak Nomination Italy, TI SENTO Milano, Rebecca czy Coeur de Lion zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

Polecane włoskie marki

We Włoszech produkowana jest zarówno biżuteria ekskluzywna, po którą sięgają przede wszystkim osoby zamożne, w tym liczne gwiazdy kina i sceny muzycznej, jak i biżuteria dla odbiorcy masowego, znacznie tańsza, choć nadal wyjątkowo trwała i piękna. Na uwagę zasługuje również fakt, że niektóre włoskie marki oferują biżuterię wytwarzaną ręcznie.

Które spośród włoskich marek warto wziąć pod uwagę, chcąc kupić biżuterię wysokiej jakości dla siebie lub bliskiej osoby? Na pewno na uwagę zasługuje marka Nomination, a szczególnie znana na całym świecie kolekcja bransoletek komponowanych. Godna uwagi jest również marka Coeur de Lion, a także wywodząca się z Milano marka TI SENTO. Nie należy zapominać także o marce Rebecca, której projekty z jednej strony kreują, a z drugiej odzwierciedlają najnowsze trendy modowe.

Biżuteria wysokiej jakości – marka Swarovski

Dla wielu pierwszym skojarzeniem z hasłem biżuteria wysokiej jakości będą właśnie włoskie marki. Ale to nie jest tak, że nigdzie więcej nie produkuje się ciekawych i trwałych błyskotek. Na uwagę zasługuje zwłaszcza marka Swarovski, która jest światowym liderem w dziedzinie produkcji i sprzedaży wyrobów ze szlifowanego kryształu. Swarovski to marka austriacka, a jej nazwa pochodzi od jej założyciela, czyli Daniela Swarovskiego.

W tej chwili Swarovski nie kojarzy się już wyłącznie z biżuterią wysadzaną połyskującymi kryształami. Marka produkuje także ozdoby do włosów, dodatki (okulary, torebki, maski, etui na telefony), a nawet elementy wystroju wnętrz.