Jak wybrać kolczyki

Jak wybrać kolczyki dla bliskiej osoby?

Kolczyki to dość uniwersalny rodzaj biżuterii, co oznacza, że obdarowanie kogoś kolczykami nie jest traktowane jako wyznanie miłości czy złożenie deklaracji bycia razem (wyjątkiem będą tu może kolczyki z zawieszką w kształcie serca). Biżuterię zdobiącą uszy wypada podarować zarówno mamie, przyjaciółce, wybrance serca, jak i dobrej koleżance z pracy. Wcześniej jednak warto upewnić się, że ta osoba rzeczywiście ma przekute uszy i chętnie po kolczyki sięga. Jeśli już to wszystko sprawdzimy, powstaje pytanie, jak wybrać kolczyki odpowiednie dla tej właśnie bliskiej osoby.

Kolczyki jako ozdoba kobiecych uszu

Nie ulega wątpliwości, że kolczyki, zwłaszcza długie i błyszczące, stanowią biżuterię typowo kobiecą. Oczywiście mężczyźni również mogą nosić kolczyki, ale zwykle ograniczają się do minimalistycznych modeli, które niespecjalnie rzucają się w oczy. Natomiast kolczyki damskie potrafią zaskoczyć i formą, i rozmiarem, choć te najefektowniejsze modele trudno dostrzec na ulicach czy w biurowcach.

Kolczyki mogą zdobić kobiece uszy niezależnie od okazji, wystarczy wybrać model odpowiedni do sytuacji. W pracy najlepiej sprawdzą się niewielkie wkrętki i delikatne koła. W weekend można pokusić się o kolczyki w stylu boho, kolorowe i nieco zwariowane. Z kolei na wieczorne wyjście, romantyczną kolację czy bal, wypada założyć kolczyki nieco bardziej wytworne, eleganckie, stanowiące idealny dodatek do wieczorowej stylizacji. Jak wybrać kolczyki dla bliskiej osoby? Tak, by rzeczywiście miała je gdzie założyć. Kupowanie okazałych, wytwornych kolczyków w sytuacji, gdy osoba obdarowana nie lubi wychodzić z domu, a swoją aktywność ogranicza do wizyt w miejscu pracy, prawdopodobnie mija się z celem.

Jak wybrać kolczyki? Typ urody a kolor biżuterii

Jeśli wiemy już, czy szukamy kolczyków długich, czy krótkich, gładkich, czy bogato zdobionych, tanich czy z nieco wyższej półki, możemy przystąpić do przeglądania ofert sklepów z biżuterią. Dość szybko przekonamy się jednak, że zebrane informacje nie są wystarczające, by móc dokonać prawidłowego wyboru. Musimy zdecydować, z czego kolczyki na prezent mają być wykonane. Do wyboru są wyroby ze stali szlachetnej, srebra i złota (klasycznego, różowego i białego). Okazuje się, że niektóre odcienie biżuterii dobrze współgrają z konkretnymi typami urody, zatem jeśli chcemy kupić idealny prezent, powinniśmy sprawdzić, jaki typ urody reprezentuje bliska nam osoba i jaką biżuterię powinna nosić.

Ogólnie można powiedzieć, że zimne typu urody dobrze wyglądają w srebrze, natomiast urodę ciepłych typów doskonale podkreśla złoto. Nie bez znaczenia są również kolory kamieni. Jasne włosy i niebiesko-szare oczy doskonale prezentują się w zestawieniu z kamieniami w odcieniach różu, fioletu, butelkowej zieleni oraz z granatem. Natomiast ciemne włosy i oczy świetnie wyglądają w połączeniu z kolorem czerwonym czy pomarańczowym.