Jak dobrać kolor kamienia w pierścionku?

Jak dobrać kolor kamienia w pierścionku?

Kobiety kochają biżuterię, szczególnie taką, która podkreśla ich urodę, albo z którą wiążą się miłe wspomnienia. Starannie dobrane błyskotki nadają stylizacji charakteru i dodają pewności siebie, dlatego warto o nich pamiętać. Spore znaczenie ma również kolor biżuterii. Oczywiście dotyczy to przede wszystkim biżuterii noszonej blisko twarzy, ale wiedza na temat tego, jak dobrać kolor kamienia w pierścionku, również się czasem przydaje.

Kolor biżuterii a typ urody

Każda kobieta powinna znać swój typ urody. Wiedza ta przydaje się podczas zakupów odzieżowych, gdy chcemy wybrać dla siebie twarzową bluzkę, sukienkę lub apaszkę. Twarzową, czyli taką, która podkreśli naszą urodę, rozświetli cerę, wydobędzie głębię spojrzenia, podkreśli kolor włosów. Źle dobrany kolor może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego, sprawić, że kobieta będzie wyglądała na chorą lub zmęczoną, a jej oczy stracą pierwotny blask.

Te same zasady warto stosować podczas doboru biżuterii. Oczywiście nie ma sztywnych reguł mówiących o tym, że  reprezentantki danego typu urody stanowczo nie mogą nosić biżuterii w danym kolorze. Nie popełnimy wpadki modowej, jeśli taką biżuterię wybierzemy. Jeśli jednak można pomóc swojej urodzie, dlaczego tego nie zrobić? Z tego powodu wskazane jest, by kobiety o chłodnym typie urody stawiały na srebro (ewentualnie stal szlachetną, białe złoto), natomiast panie o ciepłym typie urody wybierały biżuterię złotą i mosiężną.

Łańcuszki, kolczyki i pierścionki z kamieniami

Sprawa wygląda dosyć jasno, jeżeli wybieramy biżuterię w całości srebrną lub złotą. A co, jeśli chcemy postawić na kolor i interesuje nas biżuteria wysadzana kamieniami, albo zdobiona kolorową zawieszką? W takiej sytuacji również przydaje się znajomość typów urody i kolorów, które do danego typu urody pasują. Oczywiście najważniejsze jest to w przypadku kolczyków, naszyjników, ozdób we włosy, czyli biżuterii noszonej blisko twarzy. Na więcej szaleństwa mogą sobie pozwolić kobiety kochające bransoletki i pierścionki.

Pierścionki ze złota i srebra – jak dobrać kolor kamienia?

Kamienie w pierścionkach mogą być szlachetne, półszlachetne lub sztuczne. Mogą to być zarówno drogocenne diamenty, znacznie mniej kosztowne cyrkonie, jak i zwykłe szkiełka. Modne są kamienie jednokolorowe i wielokolorowe, jasne i ciemne. W dobrym sklepie z biżuterią znajdziemy najróżniejsze pierścionki ze złota i srebra, ale jak wybrać ten właściwy?

Wiele zależy od tego, czy kupujemy pierścionek do noszenia na co dzień, czy też na specjalną okazję, a może chodzi o pierścionek zaręczynowy? Ten ostatni zazwyczaj ma srebrzyste oczko, dzięki czemu dobrze komponuje się z każdym strojem, niezależnie od tego, czy idziemy do pracy, w której obowiązuje dress code, robimy zakupy na bazarze, czy bierzemy udział w przyjęciu weselnym.

Chcąc kupić pierścionek z kamieniem możemy zasugerować się także znaczeniem przypisanym niektórym kamieniom i ich przynależności do znaków zodiaku. Przykładowo Wodnik może nosić pierścionek z akwamarynem, Baran z rubinem, a Rak ze szmaragdem.