Zawieszki do bransoletek

Co symbolizują zawieszki do bransoletek?

Niektórym wyrobom biżuteryjnym przypisuje się większe znaczenie niż innym. Wcale nie chodzi tutaj o wartość materialną, czyli to, ile dany przedmiot kosztował, a o jego znaczenie symboliczne. Przykładowo pierścionek zaręczynowy, choćby z dolnej półki cenowej, będzie miał dla kobiety większą wartość niż drogocenna kolia, z którą nie wiążą się żadne istotne wspomnienia. Pierścionek zaręczynowy symbolizuje miłość i oddanie, to pamiątka chwili, w której dwoje ludzi zdecydowało się kroczyć wspólnie przez życie. O symbolice biżuterii możemy mówić również w przypadku amuletów, sygnetów, a także ozdób na nadgarstek wyposażonych w zawieszki do bransoletek.

Modne zawieszki do bransoletek

Niektóre modele bransoletek dobrze wyglądają bez jakichkolwiek dzyndzyków i breloczków, inne wręcz wymagają, by dołączyć do nich efektowne zawieszki. Zawieszki do bransoletek kupowane są zwykle ze względu na ich funkcję estetyczną – bransoletka i zawieszka to duet idealny, modny, podkreślający zgrabny nadgarstek i nadający charakteru całej stylizacji.

Zawieszki kupowane są najczęściej ze względu na funkcję estetyczną. Wydaje nam się, że dany model będzie dobrze wyglądał w zestawieniu z naszą bransoletką, poza tym wpisuje się w obowiązujące trendy. Podążając za modą, staramy się wybierać taką biżuterię, dzięki której zostaniemy uznani za osoby dobrze ubrane i potrafiące wybrać z aktualnych trendów to, co naprawdę do nas pasuje. Wybór jest naprawdę spory. W sklepach jubilerskich można kupić najróżniejsze zawieszki do bransoletek, począwszy od kamieni szlachetnych i półszlachetnych na niewielkich karabińczykach, poprzez ozdobne charmsy, skończywszy na zawieszkach-symbolach.

Zawieszki do bransoletek – symbolika

Bransoletka sama w sobie może symbolizować poparcie dla danej ideologii, wsparcie akcji charytatywnej czy przynależność do jakiejś organizacji. Nie mówimy tu wyłącznie o kolorowych bransoletkach silikonowych, ale również bransoletkach złotych czy srebrnych, na których umieszczono stosowany grawerunek. Natomiast symbolem ważnych wydarzeń w życiu człowieka, a także symbolem relacji łączących go z innymi osobami, może stać się zawieszka.

Co symbolizują zawieszki do bransoletek?

Zawieszka może przyjmować kształt jakiegoś symbolu, bądź mieć formę niewielkiego medalika, na którym ów symbol wyryto. Najczęściej możemy spotkać się z zawieszkami symbolizującymi miłość. Bransoletka z zawieszką w kształcie serca, zawieszką przedstawiającą splątane symbole Wenus i Marsa czy też znak nieskończoności, może symbolizować miłość, oddanie i przyrzeczenie wierności.

Dużą popularnością cieszą się również zawieszki symbolizujące szczęście. Obdarowując kogoś bransoletką z zawieszką z symbolem czterolistnej koniczyny, podkowy czy słonia z uniesioną trąbą, pokazujemy, że jest to ważna dla nas osoba i życzymy jej szczęścia.

Wiele osób samodzielnie kupuje sobie zawieszki-symbole, by upamiętnić ważne w życiu chwile, takie jak ukończenie studiów, otrzymanie uprawnień do kierowania pojazdami, narodziny dziecka, niezapomniane wakacje i wiele innych.