biżuteria modułowa

Co to jest biżuteria modułowa?

Na blogach poświęconych tematyce modowej niejednokrotnie możemy natknąć się na artykuły dotyczące biżuterii. Biżuteria to ważny dodatek do stroju, element podkreślający charakter stylizacji i pozwalający na dopasowanie jej do nastroju i okazji. W ostatnim czasie sporą popularność zdobyła biżuteria modułowa.

Biżuteria na każdą okazję

Mówiąc o biżuterii, którą można założyć na każdą okazję, zazwyczaj mamy na myśli delikatne wyroby biżuteryjne, cienkie łańcuszki i subtelne kolczyki, które stanowią odpowiedni dodatek do każdego stroju. Niemniej czasem zdarzają się okazje, gdy wypada założyć coś bardziej dostojnego, mocniej rzucającego się w oczy. Dzięki elementom wchodzącym w skład biżuterii modułowej, możliwe jest tworzenie różnorodnych kompozycji z elementów pochodzących z jednego zestawu. Tym samym nie ma konieczności kupowania innej biżuterii do pracy, a innej na imprezy okolicznościowe. Tę samą bransoletkę czy kolczyki jesteśmy w stanie dopasować do każdej sytuacji. Wszystko za sprawą wymiennych elementów, które można dowolnie wpinać i łączyć.

Biżuteria modułowa jest produktem uniwersalnym. Komponowane kolczyki czy bransoletki mogą nosić osoby piastujące rozmaite stanowiska i zobowiązane do przestrzegania mniej lub bardziej surowych zasad dress code’u. Co więcej, są to produkty odpowiednie dla osób w każdym wieku, a niektóre dla przedstawicieli obojga płci (zobacz bransoletki modułowe).

Najpopularniejsza biżuteria modułowa

Jednym z przykładów modnej biżuterii modułowej są kolczyki z wymiennymi zawieszkami. Kolczyki bez zawieszek będą odpowiednie na co dzień, natomiast zawieszki pozwolą na stworzenie kompozycji odpowiedniej na wieczorne wyjście. Zazwyczaj są to zawieszki, które nakłada się na kolczyki w kształcie koła albo ozdabia nimi tzw. wkrętki. Dzięki zawieszkom można również zmienić długość kolczyków modułowych, np. składających się z kilku połączonych ze sobą trójkątów.

Na miano najmodniejszej biżuterii modułowej z pewnością zasługują bransoletki. Chodzi zarówno o bransoletki łańcuszkowe, których wygląd można odmienić za pomocą rozmaitych zawieszek na karabińczyk czy charmsów, jak i bransoletki modułowe, składające się z szeregu wymiennych linków. Ozdobne zawieszki czy moduły z grawerunkiem to nie tylko pozwolą odmienić wygląd biżuterii, ale są również świetnym sposobem na jej personalizację. Wymienne elementy mogą zawierać symbole, inicjały a nawet niewielkiej długości napisy. Dzięki nim można stworzyć prezent dla siostry, mamy, przyjaciółki czy partnerki.

Dobrej jakości biżuteria modułowa

Osoby, które decydują się na zakup biżuterii modułowej, korzystają z niej niemal przez cały czas, zmieniając tylko zawieszki. Produkt kupowany z myślą o tak intensywnym użytkowaniu powinien wyróżniać się wysoką jakością. W przypadku biżuterii modułowej najlepiej zatem stawiać na metale szlachetne, takie jak srebro i złoto oraz oczywiście stal szlachetną. Biżuteria ze stali szlachetnej zdobyła w ostatnich latach ogromną popularność, tym bardziej, że dzięki specjalnym powłokom bez trudu może imitować biżuterię złotą czy srebrną.