Czy biżuteria dodaje pewności?

Czy biżuteria dodaje pewności?

Mimo iż wciąż staramy się przekonać siebie i innych, że nie liczy się wygląd zewnętrzny, a system wartości, wiedza i umiejętności, to nie sposób nie zgodzić się z tym, że wygląd wpływa na to, jak postrzegają nas inni ludzie. Ponadto ci, którzy dobrze czują się we własnym ciele, noszą ubrania dopasowane do figury, mają zadbaną cerę i włosy, zwykle cieszą się dobrym samopoczuciem. Dobry wygląd dodaje pewności siebie. Można ją podnieść za pomocą ubioru i modnych dodatków, w tym również biżuterii.

Jak dobierać strój, by każdego dnia czuć się pięknie i pewnie?

Planowanie stroju na kolejny dzień

Wiele osób ubiera się rano w pośpiechu, wyjmując z szafy przypadkowe rzeczy. Potem w ciągu dnia okazuje się, że nie do końca dobrze czujemy się w wybranym zestawie. Aby uniknąć takich sytuacji, stylizację na kolejny dzień warto przygotować wieczorem. Wówczas mamy pewność, że wybrane ubrania stworzą razem świetny zestaw, spójny kolorystycznie i w określonym stylistyce. Poza tym przeglądając ubrania wieczorem, możemy dokładnie przyjrzeć się, w jakim są stanie. Czasem zdarza się, że zwisają jakieś nitki, widać plamę niewiadomego pochodzenia albo ubranie wymaga prasowania. Tego typu sytuacjom jesteśmy w stanie zaradzić wieczorem. Rano nie będzie na to czasu i albo nie założymy ulubionej rzeczy, albo dopiero w ciągu dnia zauważymy, że coś z nią jest nie tak, co skutecznie popsuje nam nastrój.

Kolory pasujące do reprezentowanego typu kolorystycznego

Przy doborze ubrań i dodatków warto mieć na uwadze ich kolorystykę. Każda kobieta powinna znać swój typ urody i mieć świadomość, jakie kolory są dla niego odpowiednie. Jest to szczególnie ważne w przypadku górnych części garderoby, a także dodatków noszonych blisko twarzy, czyli wszelkiego rodzajów szalików, apaszek, kolczyków i naszyjników. Odzież w odpowiednim kolorze podkreśla urodę, rozświetla cerę i podbija barwę tęczówki oka.

Ubrania i dodatki dopasowane do figury

Oczywiście bardzo ważne jest również to, by ubrania i biżuteria były dopasowane do sylwetki i kształtu twarzy. W przypadku biżuterii warto pamiętać o tym, że długie wisiorki optycznie wysmuklają sylwetkę, a długie kolczyki wydłużają szyję.

Czy biżuteria dodaje pewności?

Dobrze dobrana biżuteria zdecydowanie dodaje pewności siebie. Nosząc ją, mamy świadomość, że wydobywa atuty naszej sylwetki, łagodzi ostre rysy twarzy i podkreśla urodę. Biżuteria dla nieśmiałych powinna być również dopasowana do stroju, zarówno jeśli chodzi o luźne stylizacje na co dzień, jak i profesjonalny wygląd w miejscu pracy. Umiejętny dobór dodatków sprawi, że stylizacja nabierze charakteru, a osoba nieśmiała przestanie być postrzegana jako szara myszka. Kupno biżuterii śmiało można nazwać inwestycją w siebie, dzięki niej czujemy się szykownie i stylowo. Dobrej jakości biżuteria, nawet bardzo delikatna, nie pozostanie niezauważona. Wręcz przeciwnie – dla osób postronnych będzie oznaką, że znamy się na modzie i umiejętnie dobieramy dodatki. Nie chodzi o to, by biżuteria była okazała i kosztowna, ale dopasowana do pozostałych elementów ubioru.