Bransoletki modułowe – świetny pomysł na własne kompozycje

Dobrze dobrana biżuteria podkreśla urodę i charakter stylizacji. W salonach jubilerskich można znaleźć bardzo różnorodną biżuterię, zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Jeśli jednak gotowe zestawy nie spełniają naszych oczekiwań, możemy stworzyć własne kompozycję, wykorzystując do tego celu biżuterię modułową. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza bransoletki modułowe.

Biżuteria modułowa na każdą okazję

Biżuteria komponowana ma tę zaletę, że umożliwia tworzenie mniej lub bardziej wyszukanych zestawów, co sprawia, że jest odpowiednia zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Biżuterię modułową mogą nosić osoby w każdym wieku, wystarczy że dobiorą odpowiednie zawieszki i inne elementy dekoracyjne. Przykładowo kolczyki komponowane można nosić w minimalistycznej wersji, czyli bez żadnych zawieszek, z zawieszkami średniej długości, jak i w połączeniu z okazałymi dzyndzykami, które w zestawieniu z wieczorową stylizacją zrobią oszałamiające wrażenie.

Bransoletki modułowe dla wymagających

Biżuteria dostępna w dobrych sklepach jubilerskich to produkty wysokiej jakości. Bogactwo wzorów i kolorów sprawia, że każdy może znaleźć produkty dla siebie. Czasem jednak, zamiast wydawać krocie na kilka różnych zestawów, lepiej postawić na biżuterię modułową. Tym sposobem kupujemy jeden zestaw biżuterii, ale możemy go dowolnie powiększać i modyfikować. Najbardziej wymagający klienci mogą dostosować biżuterię do swoich potrzeb. Szczególnie, jeśli chodzi o modułowe bransoletki damskie.

Jeśli chodzi o bransoletki modułowe, dostępne są zarówno zestawy z łańcuszkiem typu linka, charmsami i zawieszkami na karabińczykach, jak i bransolety składające się z połączonych ze sobą linków (modułów). Każde z rozwiązań ma swoje zalety. Bransoletki na łańcuszku są lżejsze w formie i umożliwiają przypinanie zawieszek o różnych kształtach, natomiast bransolety modułowe to produkty nieco bardziej masywne, ale na tyle uniwersalne, że mogą po nie sięgać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Elementy do bransoletek modułowych są zdobione wieloma różnymi motywami, dzięki czemu każdy może stworzyć ciekawą kompozycję wedle własnego uznania.

Moduły do bransoletek komponowanych

Do bransoletek komponowanych można dokupić moduły zupełnie gładkie, pozwalające na zwiększenie długości bransoletki i dostosowanie jej do obwodu nadgarstka, jak i moduły ozdobne, którymi można zastąpić elementy bazowe. Moduły zdobione są różnymi motywami, począwszy od uniwersalnych kwiatów, poprzez litery, symbole miłości, skończywszy na motywach nawiązujących do istotnych wydarzeń w życiu człowieka, takich jak ukończenie studiów, ślub, czy narodziny dziecka. W bogatej kolekcji modułów znalazło się również miejsce na wzory świąteczne, motywy wakacyjne i wiele innych. To sprawia, że bransoletkę modułową łatwo dostosować do stylu, nastroju i okazji.

Bransoletki modułowe można łączyć w zestawy z innymi rodzajami biżuterii. Ciekawie wyglądają w połączeniu z bransoletkami rzemykowymi i różnego rodzaju plecionkami.