Jak dobrać odpowiednią biżuterię?

Biżuteria to dodatek, który wspaniale podkreśla charakter stylizacji, podnosi estetykę stroju, a w niektórych przypadkach optycznie poprawia proporcje sylwetki i kształt twarzy. Oczywiście wszystko to możliwe jest wówczas, gdy biżuteria zostanie odpowiednio dobrana. Jeśli kupimy błyskotki od przypadkowego sprzedawcy, prawdopodobnie szybko pożałujemy podjętej pochopie decyzji. Biżuterię najlepiej kupować w cieszącym się dobrą opinią salonie jubilerskim.

Dobór biżuterii – od czego zacząć?

Niezależnie od tego, czy kupujemy biżuterię dla siebie, czy też chcemy uczynić z niej prezent dla bliskiej osoby, powinniśmy zwrócić uwagę na jakość wyrobu. Biżuterię wytwarza się z różnych materiałów, w tym również metali, które szybko ulegają korozji, odkształcają się i odbarwiają. Takich produktów należy unikać, dlatego nie kupujmy biżuterii na straganach czy w marketach. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie profesjonalny salon jubilerski w Katowicach, oferujący wysokiej jakości biżuterię zarówno polskich, jak i zagranicznych marek. W ofercie salonu ważne miejsce zajmuje zwłaszcza oryginalna włoska biżuteria, która wspaniale odzwierciedla to, co nazywamy włoskim szykiem. Biżuteria włoska jest jednocześnie klasyczna i nowatorska, uniwersalna i wytworna, subtelna i wyrazista. Tak doskonała, że zdobyła serca kobiet na całym świecie.

Wizyta w salonie jubilerskim

Biżuterię można nabyć zarówno drogą tradycyjną, jak i online. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, salony jubilerskie prowadzą sprzedaż internetową. Nawet jeśli klient ostatecznie i tak przyjdzie do salonu jubilerskiego, przynajmniej może przygotować się do takiej wizyty, przeglądając ofertę na stronie salonu. Oczywiście łatwiej będzie mu wyszukać interesujący produkt, jeśli wcześniej zawęzi kryteria.

Przed wizytą w salonie jubilerskim warto zastanowić się, czego właściwie szukamy, czy interesuje nas biżuteria ze złota, czy może wyroby ze srebra, czy chcemy kupić kolczyki, naszyjnik, a może bransoletkę? Gusta są różne, niektórzy preferują biżuterię złotą, inni srebrną, jeszcze inni wykonaną ze stali szlachetnej, skóry, drewna albo wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Warto zastanowić się, czy produkt z danego materiału, co determinuje również jego kolor, będzie pasował do stylu ubioru i typu urody danej osoby. Jeśli w jej garderobie przeważają ubrania w klasycznym stylu, wyrazista, kolorowa biżuteria prawdopodobnie nie będzie najlepszym wyborem. Natomiast komuś, kto lubi krzykliwą odzież, oryginalne dodatki i tak ubiera się na co dzień, nie kupujmy subtelnych łańcuszków i bransoletek. Ponadto nie warto kupować złota komuś, kto sięga wyłącznie po srebro i na odwrót.

Dobór biżuterii do okazji, typu urody i figury

Jeśli wybieramy biżuterię na prezent, możemy postawić na przedmiot który będzie pasował do codziennych stylizacji, albo wybrać coś wytwornego, co przyda się na specjalną okazję. Pamiętajmy jedynie o tym, jaką sylwetkę ma osoba, którą zamierzamy obdarować. Paniom przy kości i z większym biustem nie kupujmy krótkich łańcuszków, które jeszcze skrócą szyję. Osobom o okrągłej twarzy nie kupujmy kolczyków w kształcie koła. Każdy zakup powinien być dobrze przemyślany, zwłaszcza jeśli stawiamy na biżuterię o wysokiej wartości.