Najpiękniejsza biżuteria na gwiazdkę

Jednym z popularnych prezentów gwiazdkowych jest biżuteria. Z jakiegoś powodu połyskująca biżuteria doskonale wpisuje się w świąteczny klimat, z którym kojarzą nam się złote i srebrne łańcuchy, migocące światełka, gwiazdki. Dlatego z całą pewnością nie popełnimy błędu, jeśli w prezencie świątecznym podarujemy bliskiej osobie piękny naszyjnik lub kolczyki. Należy jednak pamiętać, by biżuteria na gwiazdkę została dobrana do typu urody, stylu ubioru i upodobań osoby, którą zamierzamy obdarować drogocennymi błyskotkami.

Biżuteria na gwiazdkę – dla kogo?

Biżuterię można podarować każdemu, oczywiście pod warunkiem, że jest to osoba, która biżuterię nosi. Jak kierować się doborem biżuterii?

  • Nie kupujmy bransoletek komuś, kto ich nie lubi i narzeka na niepotrzebne brzęczenie zawieszek i chwostów.
  • Nie obdarowujemy pierścionkami osoby, która źle się czuje, gdy ma coś na palcach, albo z powodu wykonywanej pracy zupełnie zrezygnowała z noszenia pierścionków.
  • Nie wręczajmy kolczyków komuś, kto nie ma przekutych uszu.

Zastanawiając się, komu wypada wręczyć biżuterię, powinniśmy zwrócić uwagę na relacje łączące nas z daną osobą, bo choć biżuterię można dać niemal każdemu, to nie każdemu wypada wręczyć taki sam upominek. Przykładowo naszyjnik z zawieszką w kształcie serca wypada dać życiowej partnerce, ale niekoniecznie kuzynce czy koleżance z pracy. Podobnie jest z pierścionkami.

Czym wyróżnia się biżuteria świąteczna?

Biżuteria wybierana na prezent gwiazdkowy wcale nie musi różnić się od upominków kupowanych na inne okazje. Jeśli jednak chcemy wprowadzić świąteczne akcenty, powinniśmy sięgnąć po przedmioty zdobione zawieszkami lub grawerami nawiązującymi do zimowych i bożonarodzeniowych motywów. Doskonale sprawdzi się zatem podwójny lub potrójny naszyjnik z dużą ilością delikatnych zawieszek w kształcie gwiazdek albo gwiazdkowe kolczyki wkrętki. Ciekawą propozycję stanowią również bransoletki z doczepianymi zawieszkami w kształcie choinek, pierniczków, świątecznych cukierków, reniferów, czapek mikołajowych, prezentów, płatków śniegu i wielu innych. Okazuje się, że biżuteria na gwiazdkę bardzo często odnosi się nie tylko do świąt Bożego Narodzenia, ale po prostu do zimowych okoliczności przyrody.

Jak wybrać biżuterię na gwiazdkę?

Jeśli wiemy już, komu chcemy kupić biżuterię, po jakie błyskotki ta osoba sięga na co dzień i w czym naprawdę dobrze wygląda, możemy przystąpić do zakupu prezentów gwiazdkowych. Zazwyczaj osobom o chłodnym typie urody pasuje biżuteria srebrna albo wykonana ze stali szlachetnej i zdobiona kamieniami w kolorze białym, niebieskim, srebrnym czy fioletowo-różowym. Natomiast urodę kobiet i mężczyzn o ciepłej karnacji doskonale podkreśli biżuteria złota, zdobiona kamieniami w kolorze czerwonym, pomarańczowym lub soczyście zielonym. Oczywiście to tylko wskazówki, gdyż nie ma reguł mówiących o tym, kto, jaką biżuterię nosić powinien, a po jaką absolutnie sięgać nie może.

Najważniejsze, by biżuteria na gwiazdkę spodobała się obdarowanej osobie. Dlatego jeśli mamy taką możliwość, powinniśmy podpatrzeć, jaką biżuterię naprawdę lubi nosić. Wówczas zdecydowanie łatwiej wybrać trafiony prezent świąteczny.