Naszyjniki

Najmodniejsze naszyjniki złote i srebrne

Trendy w modzie zmieniają się sezonowo, ale zdarza się, że to, co było na topie w minionym sezonie, w kolejnym wciąż cieszy się dużą popularnością. Obok tego wyróżniamy takie ubrania i dodatki, które nigdy nie wychodzą z mody. Ponadczasowa mała czarna, biała koszula, klasyczne trampki, zegarek na skórzanym pasku – to tylko niektóre spośród nigdy nietracących aktualności trendów modowych. A jak to wygląda w branży biżuteryjnej? Jakie naszyjniki uznaje się obecnie za najmodniejsze?

Ponadczasowe modele biżuterii

Branża biżuteryjna niezaprzeczalnie ma wiele wspólnego z branżą modową, można nawet powiedzieć, że jest jej częścią. Kompletna, dopracowana stylizacja, składa się ubrań i dodatków, które razem tworzą spójną całość. Biżuterię można dobierać do stroju, okoliczności, typu urody, a nawet do figury. Jeśli chcemy wyglądać modnie, powinniśmy śledzić nowinki ze świata biżuterii. Kupowanie wszystkiego, co modne w danym sezonie nie jest konieczne, ale warto prześledzić trendy i wybrać spośród nich jeden, najbliższy naszym upodobaniom. Natomiast w czasie, gdy nie będziemy mieli ochoty na noszenie najnowszej zdobyczy w postaci nowoczesnego naszyjnika czy bransolety, możemy sięgnąć po ponadczasowe modele biżuterii.

Czym wyróżnia się klasyczna biżuteria?

Ponadczasowa biżuteria, to taka po którą sięgamy od wielu lat i która nigdy nie wychodzi z mody. Zwykle nie jest zbyt strojna, ani kolorowa. Dominują proste formy i stosowane kolory, dzięki czemu taka biżuteria pasuje do wielu stylizacji. Noszenie klasycznej biżuterii zawsze jest w dobrym guście. Proste naszyjniki z niewielkimi zawieszkami zdobionymi srebrzystym kamieniem, subtelna bransoletka łańcuszkowa z zawieszką i kolczyki wkrętki z perłowym oczkiem wyglądają dobrze, niezależnie od okazji.

Klasyczne naszyjniki, czyli jakie?

Klasyczny naszyjnik to wyrób srebrny lub złoty, składający się ze średniej grubości łańcuszka z zawieszką, przy czym ważna jest forma tej zawieszki. Ponadczasowe zawieszki są dość małe i proste w formie – okrągłe, kwadratowe lub sześciokątne. Najczęściej jest to kamień osadzony w metalu szlachetnym. Warto również wspomnieć o samym splocie łańcuszka. W ponadczasowej biżuterii mamy do czynienia z klasycznym splotem, jaki stosowany jest w przypadku zwykłych łańcuchów.

Naszyjniki złote i srebrne z najnowszych kolekcji

Chociaż ponadczasowa biżuteria cieszy się dużym zainteresowaniem, naszyjniki wchodzące w skład nowych kolekcji również dobrze się sprzedają, zwłaszcza modele wpisujące się w najnowsze trendy. Jeśli chodzi o produkty ze złota, obecnie nastała moda na naszyjniki dłuższe, zdobione sporej wielkości okrągłą zawieszką, przypominającą medalion lub monetę. Modne są naszyjniki składające się z kilku łańcuszków o różnej długości, pięknie zdobiące głęboki dekolt albo gładki golf. Natomiast jeśli chodzi o naszyjniki srebrne, modne są wszelkiego rodzaju łańcuchy i masywne zawieszki nawiązujące do motywów etnicznych.