kolczyki komponowane

Modna biżuteria damska – kolczyki komponowane

Przed rozpoczęciem kolejnego sezonu w sklepach z odzieżą pojawiają się nowe kolekcje ubrań i dodatków. Do dodatków, które uzupełniają stylizację i nadają jej charakteru należy zaliczyć buty i torebki, a także mniej oczywiste elementy, takiej jak paski, apaszki, nakrycia głowy czy okulary przeciwsłoneczne. Niebanalnym dodatkiem do stylizacji jest również biżuteria. Kobiety kochają biżuterię, bo odpowiednio dobrana może podkreślić urodę i dopełnić całości stylizacji. W szkatułkach z biżuterią gromadzone są zatem najróżniejsze wyroby biżuteryjne, które można nosić w zależności od okazji. Jedną z propozycji, której zakup szczególnie warto przemyśleć, są kolczyki komponowane.

Biżuteria z wymiennymi elementami

Biżuteria z wymiennymi elementami, zwana też modułową lub komponowaną, to doskonała propozycja dla tych, którzy z jednej strony lubią częste zmiany, a z drugiej – nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na częsty zakup nowej biżuterii. Biżuteria modułowa to wiele możliwości. Dzięki wymiennym elementom w prosty sposób można dopasować wygląd biżuterii do nastroju czy okoliczności. Bransoletki modułowe i kolczyki komponowane, po niewielkiej modyfikacji, sprawdzą się zarówno w miejscu pracy, podczas załatwiania codziennych sprawunków, jak i w czasie ważnych spotkań i imprez okolicznościowych. Możliwość zmodyfikowania wyglądu ulubionej biżuterii sprawia, że staje się ona przedmiotem uniwersalnym i nie zalega miesiącami w szkatułce na błyskotki, a jest wykorzystywana zgodnie z przeznaczeniem.

Kolczyki komponowane – dla kogo?

Biżuteria komponowana z powodzeniem może być noszona przez osoby w różnym wieku, zarówno kobiety lubiące sportowy styl, jak i panie, które sięgają po ubrania eleganckie, albo noszą się na rockowo. Niekiedy wymiana jednego elementu sprawia, że biżuteria zyskuje zupełnie inny wygląd. Długie efektowne zawieszki z pewnością pasują do kreacji wieczorowej, ale jeśli zostaną zastąpione delikatnymi koralikami, sprawdzą się na co dzień. Kolczyki modułowe można też nosić bez zawieszek, co będzie najlepszym rozwiązaniem w przypadku miejsc pracy, w których obowiązują określone zasady ubioru, konieczność noszenia garnituru czy garsonki i ograniczania ilości biżuterii.

Najmodniejsze kolczyki komponowane

Do najmodniejszych kolczyków z kategorii biżuterii modułowej można zaliczyć koła, na których umieszcza się różnego rodzaju zawieszki. Kolczyki koła dostępne są w różnych rozmiarach, począwszy od małych kółeczek, które okalają płatek ucha, skończywszy na kołach, które niemal sięgają ramion. Co ciekawe, niektóre z dołączonych do nich zawieszek również można modyfikować poprzez dodawanie lub odejmowanie kolejnych ozdób. Zawieszka może składać się z kilku kolejnych kółek czy rombów, ale może być tez pojedynczą, subtelną ozdobą.

Kolejną propozycję stanowią tzw. wkrętki, czyli niewielkie kolczyki na sztyft. Do nich również można dołączyć kolejne moduły, które zmienią wygląd biżuterii. Mogą to być zawieszki z kamieni szlachetnych lub półszlachetnych, albo też zawieszki w kształcie symboli, takich jak serca, gwiazdy, listki, klucze i wiele innych. Tego typu produkty wykonywane są zarówno ze złota, jak i srebra. Dużą popularnością cieszą się też wyroby ze stali szlachetnej.