Jak rozpoznać autentyczną włoską biżuterię?

Biżuteria włoska jest piękna, efektowna, odważna, a jednocześnie pełna nawiązań do włoskiej kultury i tradycji. Włoscy projektanci biżuterii wciąż eksperymentują, wciąż proponują nowe formy i zdobienia, a jednocześnie z wielkim szacunkiem podchodzą do tego, co wypracowali ich poprzednicy. Biżuteria pochodząca ze słonecznej Italii umiejętnie łączy klasykę z nowoczesnością, a dzięki temu trafia w gusta najróżniejszych klientów.

Popularność włoskiej biżuterii

Włoskie miasta, zwłaszcza Mediolan, zaliczane są do „światowych stolic mody”, a w stosunku do mody zaprezentowanej na włoskich ulicach od lat używa się określenia „włoski szyk”. Biżuteria powstała w takim miejscu nie może być przeciętna! Włoskie błyskotki są wyjątkowe pod każdym względem, dlatego zdobyły miłośników w wielu krajach całego świata, nie tylko na Starym Kontynencie, ale i daleko poza jego granicami.

Popularność włoskiej biżuterii wynika z wielu czynników. Na pewno nie bez znaczenia jest miejsce, w jakim powstała i towarzyszące temu okoliczności, ale gdyby nie staranność wykonania, jakość materiałów, a co za tym idzie trwałość produktu, włoska biżuteria z pewnością nie byłaby tak popularna. Kolejnym czynnikiem jest piękno włoskiej biżuterii oraz fakt czerpania z dobrodziejstw natury. Włoskie wyroby biżuteryjne często nawiązują do motywów florystycznych i zwierzęcych, a tego typu wzory nigdy nie wychodzą z mody.

Oryginalna włoska biżuteria jest piękna, trwała, ale też przystępna cenowo. Oczywiście są produkty niejako zarezerwowane dla elit, bardzo drogie, ekskluzywne, ale w ofercie włoskich marek nie brakuje również produktów dla masowego odbiorcy. Starannie wykonanych, pięknych, ale jednak dostępnych dla szerokiego grona klientów. Taką biżuterię można kupić również w Polsce. Niestety nie brakuje nieuczciwych sprzedawców, którzy biżuterię znacznie gorszej jakości próbują sprzedać jako biżuterię włoską. Dlatego warto wiedzieć, jak rozpoznać autentyczną włoską biżuterię.

Włoska biżuteria ze złota – jak ją rozpoznać?

Złotą biżuterię można rozpoznać na kilka sposobów. Przede wszystkim należy sprawdzić próbę złota, a więc w pierwszej kolejności szukamy symbolu liczbowego umieszczonego na produkcie. Ponadto do złota można spróbować zbliżyć magnes – złoto nie będzie na niego reagować, ewentualnie najniższe próby mogą lekko drgnąć. W dalszej kolejności warto przyjrzeć się biżuterii – wszelkie odbarwienia, przetarcia, niepokojące plamki mogą sugerować, że biżuteria nie powstała ze złota.

Oryginalna włoska biżuteria często ma sobie jakąś cechę charakterystyczną, która odróżnia ją od wyrobów innych marek. Z pewnością tak dzieje się w przypadku marki Nomination. Biżuteria włoska Nomination, a zwłaszcza jej bransoletki komponowane, są tak charakterystyczne i tak precyzyjnie wykonane, że trudno w jakikolwiek sposób pomylić je z podróbkami. Zawsze jednak należy zachować ostrożność i biżuterię włoską kupować wyłącznie w sprawdzonych salonach jubilerskich. Salon może prowadzić działalność stacjonarną lub internetową, albo łączyć obie te formy. Zakupy internetowe także mogą być i są bezpieczne, ale należy do nich podejść z rozsądkiem.