Marco Bicego

Biżuteria Marco Bicego – z miłości do rzemiosła

Wytwarzanie biżuterii należy do grupy zawodów rzemieślniczych. Jubilerstwo to rzemiosło artystyczne, co oznacza, że jest to profesja dla ludzi, którzy nie tylko zdobędą stosowaną wiedzę i umiejętności, ale przede wszystkim posiadają talent i zmysł artystyczny. Dziś do produkcji biżuterii wykorzystuje się szereg nowoczesnych maszyn i urządzeń, jednak niektóre marki, z miłości do rzemiosła, nadal wytwarzają biżuterię ręcznie. Na szczególną uwagę zasługuje tu biżuteria Marco Bicego.

Wytwarzanie przedmiotów ze złota i srebra

W przeszłości mianem złotnictwa określano wytwarzanie luksusowych przedmiotów ze złota. Co istotne, była to nie tylko biżuteria, ale i szereg przedmiotów codziennego użytku, takich jak świeczniki, szkatułki, figurki, naczynia i przedmioty związane z kultem religijnym. Ozdoby ciała nigdy nie były wyrobami pierwszej potrzeby, choć i o nich nie zapominano. Oczywiście metody wytwarzania biżuterii bardzo się zmieniły na przestrzeni lat.

Dziś mamy usystematyzowaną wiedzę o właściwościach metali i kamieni szlachetnych, dlatego produkcja biżuterii jest znacznie łatwiejsza. Mamy też szereg narzędzi umożliwiających sprawną i dokładną obróbkę metalowych przedmiotów i wytwarzanie ogromnych serii identycznej biżuterii, które trafiają do sieci salonów jubilerskich. Biżuteria Marco Bicego jest tutaj wyjątkiem, bo nawet jeśli ta sama osoba jest w stanie wytworzyć podobne do siebie pierścionki czy wisiorki, to nigdy nie będą one identyczne. Każdy egzemplarz tej biżuterii jest wyjątkowy i niepowtarzalny.

Biżuteria Marco Bicego

Ręcznie wytwarzana włoska biżuteria cieszy się dużą popularnością na całym świecie, dostępna jest również i w Polsce (zobacz sklep Marco Bicego). Oczywiście jej popularność nie wynika jedynie z faktu, że jest wykonywana ręcznie. Powszechnie chwalona jest za staranność wykonania, jakość użytych materiałów, wzornictwo i nawiązanie do natury. Biżuteria Marco Bicego inspirowana jest organicznymi formami natury, pięknem 18-karatowego żółtego złota i drogocennymi, kolorowymi kamieniami szlachetnymi. Biżuteria ma swój charakterystyczny styl, co sprawia, że jest wyjątkowa i niepowtarzalna. To wyrafinowana, ale niekonwencjonalna forma luksusu.

Miniaturowe arcydzieła sztuki złotniczej

W branży jubilerskiej coraz rzadziej używa się terminu złotnictwo, częściej mówimy właśnie o jubilerstwie. Tymczasem wytwarzanie ręcznej biżuterii ze złota wymaga doskonałej znajomości sztuki złotniczej. Najlepsi rzemieślnicy tworzą ze złota i kamieni szlachetnych miniaturowe arcydzieła. Biżuteria jest elegancka i efektowna, co nie oznacza, że nadaje się wyłącznie na wyjątkowe okazje. W bogatej ofercie marki Marco Bicego znajdują się zarówno większe naszyjniki i okazałe bransoletki, jak i delikatne łańcuszki i drobne pierścionki. Dzięki tej biżuterii kobieta może czuć się piękna każdego dnia.

Biżuteria Marco Bicego podkreśla styl i osobowość osoby, która ją nosi. Umiejętnie łączy najlepsze techniki sztuki złotniczej z nowoczesnym wzornictwem, co sprawia, że jest odpowiednia dla osób w każdym wieku. Najchętniej noszą ją jednak kobiety pewne siebie, odnoszące sukcesy, świadome swojej wartości i ceniące produkty dobrej jakości.